64381920
Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Telefony alarmowe
W razie wypadku dzwoń pod numer 911 z telefonu komórkowego lub stacjonarnego.

Twoje połączenie zostanie przekierowane 
do odpowiednich służb (policji, straży pożarnej lub służb medycznych).

Podsumowanie działalności

Zespołu Teatralno-Muzycznego „Happy" 

 

Był pochmurny wrześniowy dzień 2013 roku w małej wsi Żabinko. Znudzona młodzież i myśli, czym się zająć w erze komputera, Internetu i telewizji. Okazało się, że naprawdę niewiele potrzeba. Na pomysł zorganizowania „Wieczornicy", czyli wieczoru poetycko - muzycznego wpadła opiekunka młodzieży, Anna Łuczak. Powstała zgrana grupa, składająca się z czternastu osób. Młodzież dała z siebie wszystko, wspólnie z opiekunką stworzyła scenariusz i scenografię do pierwszego przedstawienia. Premiera tego przedstawienia odbyła się w listopadzie, po święcie zmarłych. Emocje i słowa uznania ze strony rodziców, przyjaciół i mieszkańców wsi oraz księdza Waldemara Babicza, którzy docenili pracę artystów sprawiły, że „apetyt" grupy wzrósł. Zaczęło się planowanie przyszłości... „Szczęśliwa czternastka" podjęła się kolędowania po domostwach wsi w okresie świąt Bożego Narodzenia. Stroje przygotowane samodzielnie, akordeon, gitary wywołały uśmiech na twarzach mieszkańców. Kolejną inicjatywą grupy, był dzień seniora. Śmiecho - terapia, tak brzmiał tytuł przedstawienia sprawiła, że widownia dużo starsza, doceniła dowcipy i grę prowadzoną przez młodzież spontanicznymi wybuchami śmiechu i gromkimi brawami. To jeszcze bardziej zmotywowało ich do działania. Dlatego kolejnym przedsięwzięciem był (w lutym) bal karnawałowy dla najmłodszych, na który w strojach bajkowych przybyły dzieci z całej wsi. Nadeszły ferie zimowe., podczas których młodzież przygotowywała się do występu pt. „Zemsta" Aleksandra Fredry. Próby i tworzenie kolejnej scenografii oraz rekwizytów i kostiumów opłaciły się, gdyż grupa odniosła tym występem niesamowity sukces. Przedstawienie, które stworzyli amatorzy, ale z ogromnym zaangażowaniem i pasją, młodzież wystawiła aż osiem razy w miejscach takich jak: Grzybno, Żabno, Żabinko, w Mosińskim Ośrodku Kultury oraz w Szkole nr 1 w Mosinie, a na koniec w Bibliotece w Puszczykowie. To dzięki temu występowi zaistniał zespół.

W kwietniu otrzymaliśmy zaproszenie od Mosińskiego Ośrodka Kultury w Mosinie na otwarcie zielonego ryneczku. Przygotowana przez nas zagroda wiejska i odtworzona tradycja siwkowania krótką inscenizacją oraz dzielenie jajka przez grupę w strojach ludowych zostały także ciepło przyjęte. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych odbyło się siwkowanie w Żabinku. Na wesoło i w kolorowych strojach przeszliśmy przez wieś, polewając wodą i murząc twarze przypominaliśmy kolejną tradycję. W maju, z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowaliśmy spektakl, odtwarzający życie Karola Wojtyły od narodzin, przez pontyfikat, aż po śmierć i uznanie Go za świętego. Przedstawienie zaprezentowaliśmy również we wsi Sowinki. Następnie pokazaliśmy się na otwarciu boiska sportowego w Żabnie, umilając czas kabaretemi występem chearli- derekw niebiesko-białych strojach ,tańczqc i dopingując piłkarskim drużynom. Od marca sześć osób z grupy pilnie ćwiczyło tańce towarzyskie. Swój talent mogli zaprezentować na scenie, najpierw na Uroczystej Sesji Rady Gminy, a następnie na Dniach Mosiny oraz na uroczystości w Słoninie, dokąd tancerze zostali zaproszeni .To intensywne działanie grupy „Happy", opiekunki A. Łuczak i A. Górzyńska postanowiły podsumować biesiadą. Zaprosiły przyjaciół, rodziców i sponsorów, dzięki którym mogło się tyle dziać. Były ludowe stroje, wiejskie jadło i wiejska inscenizacja. Młodzież witała zaproszonych Chlebem i solą, pokazując wszystkim ża- binkową gościnność

I miały być wakacje, ale zapał utalentowanych artystów nie pozwolił im na próżnowanie. Wymyślili piknik rodzinny, który odbył się 6 lipca. Rozpoczęło go spotkanie z Asterixem i Obelixem. Byli też legioniści i Panoramix. Perfekcyjne stroje sprawiły przybyłym wielką frajdę. Były też konkursy, zabawy dla dzieci i rodziców, a na koniec grilowanie.

Zapraszamy na kolejne występy już w sierpniu. (Zespół Teatralno-Muzyczny „Happy").

Zespół Teatralno-Muzyczny „Happy" postanowił zaangażować w swoje działanie również rodziców, dlatego podjęta została decyzja o utworzeniu Stowarzyszenia Kultury i Rozwoju Wsi Żabinko, mającego na celu wspomaganie pracy młodzieży, a także życia społecznego. Rodzice, oferując swoją pomoc, mobilizują zespół do działań społecznych w naszej wsi. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i zaangażowanie.

 

 

Opiekunki

Agnieszka Górzyńska

i Anna Łuczak

 

 

 

 

 

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?